Πανελληνιεσ 2023-2024

Την Παρασκευή 19 Απριλίου, στις 18.00 μ.μ. πραγματοποιήθηκε ενημερωτική συνάντηση σχετικά με τις Πανελλαδικές Εξετάσεις των ΕΠΑΛ και τη διαδικασία εισαγωγής των μαθητών στην τριτοβάθμια εκπαίδευση, καθώς και τη διαχείριση του άγχους σε αυτήν την περίοδο. Η κ. Αθηνά Μακρή είχε την ευκαιρία να ενημερώσει για τις διαδικασίες εισαγωγής σε πανεπιστήμια και τεχνολογικά ιδρύματα, ενώ η ψυχολόγος του σχολείου μας, η κ. Ελένη Δάρη, να παρουσιάσει πρακτικές στρατηγικές για την αντιμετώπιση του άγχους που μπορεί να προκύψει σε αυτήν την περίοδο.

Ευελπιστούμε, επίσης, ότι η συνάντηση αυτή να αποτελέσει μία ακόμη ευκαιρία για να συσφίξουμε τις σχέσεις μεταξύ των μελών της σχολικής κοινότητάς μας καθώς και για να επιλύσετε τυχόν απορίες για το ζήτημα των εξετάσεων.
Η οργάνωση της συνάντησης έγινε στο πλαίσιο της αυτοαξιολόγησης της Σχολικής Μονάδας (άξονας 5).